#SamiAleSpolu: Zapojte se do oslav 17. listopadu


Rok 2020 je pro celou společnost velkou zkouškou. Pandemie viru nás nutí neopouštět své domovy, což nenahrává  plánům na každoroční oslavy 17. listopadu. 

Přesto však věříme, že i letos si všichni 17. listopad máme připomenout. Oslavy v ulicích budou střídmé, většina aktivit proběhne online. Když už se nebudeme moci sejít osobně, stále můžeme slavit symbolicky. Vyzýváme proto všechny organizace, instituce i jednotlivce, kteří si chtějí ve svých městech připomenout myšlenky sametové revoluce, aby se připojili k Festivalu svobody. 

Chcete se přidat a propojit tak celou republiku při oslavách 17. listopadu? Vyplňte nám prosím formulář níž.

Jak můžeme letos slavit? 

1. Uspořádejte ve svém městě #covidfree akci. Instalujte ve vašem městě některou z výstav Knihovny Václava Havla. Nechte z obecního rozhlasu zaznít Poselství svobody 2020. Napište křídou na chodníky heslo letošního Festivalu svobody #SamiAleSpolu; pokud máte zájem, zašleme vám šablonu klíčů. V kreativitě se meze nekladou, jen dodržujme bezpečná pravidla.

2. Zapalte svíčku na symbolickém místě ve vašem městěnebo ji rozsviťte doma s rodinou. Svíčky vám rádi zašleme. 

3. Vykonejte dobrý skutek. Právě v těchto dnech je třeba více než kdy dřív posílit vzájemnou ohleduplnost a solidaritu. Zeptejte se vašich sousedů-seniorů, zda nepotřebují přinést nákup, , podpořte své oblíbené lokální kino nebo divadlo nebo si zajděte pro oběd s sebou do restaurace za rohem. 

4. Slavte dle vašich možností. Je jen na vás, jak si připomenete 17. listopad. Vaše aktivity nasdílejte na sociální sítě pod #samialespolu. Můžete tak inspirovat tisíce dalších lidí po celé republice.