17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii ve Veselí nad Moravou

Státní svátek 17. listopadu připomíná protesty studentů proti nacistické okupaci v roce 1939. Avšak spojujeme si jej zejména s událostmi z roku 1989, které vyvrcholily pádem komunistického režimu a umožnily tak svobodný život českých obyvatel a rozvoj naší vlasti.
.
.
.
👉Ve čtvrtek 17. listopadu v 15:00 hodin si společně zavzpomínáme a zapálíme svíci v parku Petra Bezruče u památníku věnovanému obětem válek a totalitních režimů.
👉Po pietním aktu se mohou návštěvníci těšit z uvedení výstavy Máničky z Veselí a dozvědět se tak o životních příbězích pětice představitelů tzv. „závadové mládeže“, které spojoval odpor k tehdejšímu režimu a touha po svobodě.
*Pro příchozí bude připraveno skromné občerstvení.
👉Den bude zakončen Svátečním koncertem, který je organizován veselskou Základní uměleckou školou. V prostorách koncertního sálu se můžete od 16:00 hodin těšit na vystoupení houslového virtuose Jiřího Vodičky a na hvězdu českého klavírního nebe Martina Kasíka. V programu zazní díla L. Janáčka, F. Chopina, C. Saint-Saense a C. Francka. Připravena zde bude také ochutnávka martinských vín.
Těšíme se na vás!


plakát akce:

17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii ve Veselí nad Moravou