Dialog 2019

Konference k výročí 30 let od sametové revoluce

Zveme vás na jednodenní konferenci – filmově diskuzní den, který nabídne široké veřejnosti zajímavý pohled na to, jak se naplnila očekávání, jež před 30 lety přinesla sametová revoluce. Hlavním cílem konference je posílení kritické společenské diskuze – kterou vnímáme jako jeden z hlavních požadavků sametové revoluce.

Ve dvou tematických panelech vystoupí odborníci a osobnosti z různých oblastí společenského života. Společně s účastníky konference se zamyslí nad povedenými i nepovedenými aspekty polistopadového vývoje. Účast přislíbila filozofka a fenomenoložka Anna Hogenová, neurolog a spisovatel Martin Jan Stránský, evangelický farář Mikuláš Vymětal, senátor, lékař a vysokoškolský pedagog Marek Hilšer a sociolog Daniel Prokop.

Dokumentární štáby složené z pražských i regionálních dokumentaristů pro tuto konferenci připravily krátké filmy (ankety), které umožní, aby konference obsahovala, kromě perspektivy elitních zástupců společnosti, také pohled těch, pro které polistopadový vývoj nepřinášel pouze samá pozitiva.

Program

17. 11. 2019
15:00 — 17:00
První panel konferencePrvní panel konference
17:15 — 19:00
Druhý panel konferenceDruhý panel konference
Pro lepší orientaci v programu si stáhněte aplikaci Festivalu svobody:      
Nyní na Google PlayStáhnout v AppStore