Festival svobody v Děčíně

Ukradená galerie Děčín-Podmokly – Václav Havel – Antikódy


(organizátor je děčínský básník Radek Fridrich – laureát ceny Magnesia Litera)
Od 12. 11. do 1. 12. bude v Ukradené galerii Děčín-Podmokly instalována výstava Václava Havla – Antikódy, jedná se o jedinou básnickou sbírku tzv. experimentální poezie, kterou vydal. Sám autor k ní krásně napsal, že se „pokoušel vyjadřovat své myšlenky a pocity výtvarně-typografickým jazykem, očištěným od zkonvencionalizované literárně-sémantické mechaniky.“Výstavu nám poskytla Knihovna Václava Havla a zdarma ji na italský papír vytiskla firma Tiskograf Děčín.Celkově se jedná o 32 tisků, zvětšeného formátu A3, které budou vystavený nejen v Ukradené galerii, ale i v dalších spřízněných děčínských místech.Zde jsou: Bar Bodenbach, Evangelický kostel na Teplické ulici, Cafe prostoru_, Polévkárna Mezi domy, Kafe na mapě, Karl´s, Artmaterial (vitrínka u vchodu), čajovna Ve vlnách, Coffee and Books.Můžete tedy projít celou výstavu a v daných podnicích si něco dát.Ať žije básník Havel!

Online beseda s generálem Ing. Petrem Pavlem a velvyslancem Petrem Kolářem

(pořadatel je Cafe Prostoru_ Děčín a ORL Děčín – MUDr. Věra Pokorná)

Živé vysílání začne 16. 11. 2020 v 18 h. 

Ing. Petr Pavel M.A. je armádní generál ve výslužbě, bývalý náčelník Generální ho štábu Armády České republiky a předseda vojenského výboru NATO. Za své služby získal mnoho českých i mezinárodních vojenských vyznamenání. Dnes se věnuje přednáškám a besedám s občany. Během koronavirové pandemie založil sbírku Spolu silnější, která pomáhá v první linii, dobrovolníkům i sociálně ohroženým lidem. Zároveň připravil s týmem špičkových expertů seznam doporučení, která naši zemi lépe připraví na další případné krize. Charismatický muž s pověstí velitele s pevnými postoji má rozsáhlé diplomatické i velitelské zkušenosti.PhDr. Petr Kolář je bývalý diplomat v zahraniční službě České republiky s bezmála dvacetiletou praxí, velvyslanec v USA, Rusku, Švédsku a Irsku a náměstek ministra zahraničních věcí. Od roku 2012 pracuje jako konzultant a poradce v oboru za hraničního obchodu a investic.Besedu moderuje Michael Douša.

Děčínský listopad – Není nám to jedno! a nebude

Online. Není nám to jedno!

Festival svobody. Dialog. Naděje. Svoboda a nesvoboda. Coffee & Books. 17. listopadu 2020 od 18:00. Sami, ale spolu. 

Řada děčínských osobností promluví na různá témata, která nás spojují, ale i rozdělují. (senátor Zbyněk Linhart, děčínský básník  a laureát ceny Magnesia Litera Radek Fridrich, starosta České Kamenice Jan Papajanovský, kavárnice a spoluorganizátorka Děčínského listopadu Jana Víchová, náměstek primátora v Děčíně Martin Pošta, farář Českobratrské církve evangelické Tomáš Matějovský, organizátor Děčínského listopadu Jan Šmíd a další)   

Odkaz na Facebook event: https://www.facebook.com/events/831961090884574/

Program

Pro lepší orientaci v programu si stáhněte aplikaci Festivalu svobody:      
Nyní na Google PlayStáhnout v AppStore