Kristova léta Sametu a Hospodský kvíz k 17. listopadu

neformální oslava 33. výročí sametové revoluce v Blansku
Přijďte do 1. patra Dělnického domu společně zavzpomínat na významný a v dnešní době čím dál aktuálnější milník našich novodobých dějin.
Pamatujete se, jak to bylo? Chcete se podělit o vzpomínky? Vyslechnout pamětníky, prohlédnout dobové i jiné materiály?
Ve spolupráci s Hospodským Kvízem jsme pro vás připravili také speciální tematickou edici kvízu!
HOSPODSKÝ KVÍZ k 17. listopadu začne v 17:11 na malém sále v prvním patře, v trvání přibližně jedné hodiny. Zaměří se na listopad 1989 a otázky se budou týkat jak Sametové revoluce, tak různých dobových souvislostí.
Tříkolový kvíz je zdarma, pro vítěze jsou nachystány hezké ceny.
Facebooková událost kvízu zde: https://fb.me/e/2kdH2lgtH
Ve foyer pak můžete očekávat minimálně kvarteto sólových písničkářů. Jestli dojde i na současné protestsongy se nechme překvapit.
Ale zapojit se můžete i aktivně! Například přinést obrazové materiály a vystavit je na přichystaných stolech. Nebo zavzpomínat u mikrofonu, či osobně v hovorech s dalšími návštěvníky či vašimi přáteli. Nebo si společně zazpívat s kytarou. Fantazii se meze nekladou.
Občerstvení i s dobovými míchanými nápoji zajištěno. Závěrem si společně zazvoníme klíči; (in memoriam i pro futuro.)
Vstup do Dělnického domu je zdarma.
Po skončení akce v Dělnickém domě jsme v Kině Blansko připravili promítání filmu SLOVO – Dobové drama sleduje příběh manželů, kteří si dali slovo, že budou stát při sobě v dobrém i zlém. Složitá doba v Československu konce 60. let je ale vystavuje těžkým společenským i osobním zkouškám. V hlavních rolích excelují Martin Finger a Gabriela Mikulková. Vstupné 130 Kč, prodej na www.kinoblansko.cz nebo pokladně kina.