Sametový průvod

Rekonstrukce průvodu z roku 1989

Připomeňte si, jak se daly před 30 lety věci na cestu ke svobodě a projděte si trasu průvodu, lemovanou megafony, ze kterých budou znít osobní svědectví těch, kteří na tehdejší manifestaci v tom kterém místě zažili. 

KDY, KDE? 

Sejdeme se na Albertově a odtud vyrazíme ve 14:30 směrem na Vyšehrad, který byl 17. listopadu 1989 oficiálním cílem průvodu. Ani my tu ale neskončíme a budeme pokračovat dál na Rašínovo nábřeží, kde bude připraveno posledních 8 instalací komunikující vzpomínky přímo z Národní třídy a závěrečná pieta.

KUDY?

Z ulice Albertov se průvod vydá na křižovatku s ulicí Na Slupi, pokračuje vlevo až k železničnímu podchodu, jenž účastníky přes ulici Vnislavova a Neklanova dostane do stoupání v Přemyslově. Navazující Vratislavovou vstoupí do areálu NKP Vyšehrad, kde za rotundou sv. Martina uhne doprava a pokračuje rovně ke čtveřici sousouší ve Vyšehradských sadech. Ulicí K Rotundě se vrací do ulice V Pevnosti a Cihelnou bránou sestupuje zpět, Vratislavovou až na Výtoň. Zakončen je sérií instalací na náplavce Rašínova, resp. Masarykova nábřeží.

Program

17. 11. 2019
14:30 — 17:00
Rekonstrukce průvodu z roku ...Rekonstrukce průvodu z roku 1989 z Albertova na Rašínovo nábřeží
Z ulice Albertov se průvod vydá na křižovatku s ulicí Na Slupi, pokračuje vlev... Z ulice Albertov se průvod vydá na křižovatku s ulicí Na Slupi, pokračuje vlevo až k železničnímu podchodu, jenž účastníky přes ulici Vnislavova a Neklanova dostane do stoupání v Přemyslově. Navazující Vratislavovou vstoupí do areálu NKP Vyšehrad, kde za rotundou sv. Martina uhne doprava a pokračuje rovně ke čtveřici sousouší ve Vyšehradských sadech. Ulicí K Rotundě se vrací do ulice V Pevnosti a Cihelnou bránou sestupuje zpět, Vratislavovou až na Výtoň. Zakončen je sérií instalací na náplavce Rašínova, resp. Masarykova nábřeží.
Pro lepší orientaci v programu si stáhněte aplikaci Festivalu svobody:      
Nyní na Google PlayStáhnout v AppStore