Festival svobody ve Zlíně

Program Festivalu svobody ve Zlíně k 31. výročí sametové revoluce, listopad 2020.

Bělorusové, jsme s vámi!

Loni, při 30. výročí sametové revoluce, jsme hodně vzpomínali a bilancovali. Ve Zlíně jsme též odhalili Lavičku Václava Havla. Letošní Festival svobody bude díky vládním opatřením ovšem mimořádně komorní. Rozhodli jsme se tentokrát především reflektovat přítomnost a vyjádřit podporu Bělorusům bojujícím za svobodu a demokracii ve své zemi. Hlavní náš vzkaz tak je: Bělorusové, jsme s vámi!

Uražení. Bělo/R/usko.

Městské divadlo Zlín se jako první v České republice zapojilo do scénických čtení současné běloruské hry.
Poslechněte si opravdu mimořádné a mrazivé čtení Uražení. Bělo/R/usko.

E-koncert FBM, 17. 11. v 17 hod.

Koncert Filharmonie Bohuslava Martinů k 31. výročí sametové revoluce otevře Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“. Stream bude vysílaný na webu FBM a facebooku.

Samet v divadle online od 18. 11.

Deset velmi důležitých dní a jeden velký příběh, který odstartoval nelehkou cestu za svobodou. Nejenom v Praze se psaly novodobé dějiny v listopadu 1989. Rok po vydání knihy Samet v divadle vznikl unikátní projekt, který volně vychází z jejího příběhu. Samet v divadle ONLINE je internetový seriál, který v devíti dílech připomíná to nejpodstatnější z revolučního dění v Gottwaldově. Další informace zde.

Tento rok víc, než kdy jindy, je důležité si připomínat hodnoty svobody a demokracie. Připojte se a oslavte se zlínskými občany 17. listopad.

Program

Pro lepší orientaci v programu si stáhněte aplikaci Festivalu svobody:      
Nyní na Google PlayStáhnout v AppStore