3 kroky za 3 roky – návod na lepší Česko

Naší zemi je 33 let a žijeme v jiném světě, než jsme před rokem doufali. Mír, který jsme zažívali, s ruským přepadem Ukrajiny skončil. V Evropě je opět válka a s ní je ohrožena i naše svoboda a náš blahobyt. Ceny energií rozbíjí společenskou soudržnost. Žijeme v dezinformačním věku. Zdá se, že vítězí emoce nad pravdou. Dochází k nezvratným změnám klimatu, které zásadně mění podobu našich životů. Musíme se postavit novým výzvám. Každý rodič chce odevzdat svým dětem lepší zemi a budoucnost, než zažil sám. Stejně jako dostaly porevoluční generace do vínku svobodné a demokratické Česko, musíme se zasadit o to, abychom odevzdali lepší Česko i my. Jde o naši svobodu, naše vzdělání, naše zdraví i udržitelné klima pro naše děti.

Proto se obracíme na poslankyně a poslance Parlamentu České republiky s trojicí kroků k zajištění svobodné budoucnosti Česka. Promítněte je do legislativy a zajistěte nám všem lepší budoucnost

Tři kroky k lepšímu Česku

  1. Do Evropy se vrátila válka. Skončilo období míru. Stojíme na straně přepadené Ukrajiny. Až moc podobně jako z roku 1968 se vrátilo chování velkého ruského “osvoboditele”, ke kterému jsme byli roky shovívaví. Nyní se za naši svobodu bojuje na Ukrajině. Nedovolme, aby zvítězil strach a vůle po moci. Zachovejme svou podporu Ukrajině, vytrvejme, pomáhejme. Máme svou zkušenost s tím, když svět agresorovi ustoupí, poučme se z ní a nedělejme stejnou chybu jako naši spojenci v roce 1938. Následkem války na Ukrajině trpí i lidé u nás doma, nejvíce ti staří. Podpořte organizace poskytující komplexní sociální služby. Válka na Ukrajině zároveň naši společnost rozděluje. Mluvme spolu bez urážek a s respektem. Nedovolme však porušování zákona. Je třeba být razantnější v potírání zločinů za šíření poplašné zprávy, za hanobení národa či rasy nebo za podněcování k nenávisti.
  2. Klimatická změna je hrozbou a výzvou zároveň. Nezávislá a soběstačná energetika založená nejen na jaderných elektrárnách, ale především na obnovitelných zdrojích energie ze slunce, větru a vody je jedním z řešení krize. Potřebujeme rychlé schvalování a státní podporu pro výstavbu obnovitelných zdrojů. Potřebujeme okamžitou podporu pro energetické úspory a zateplení budov dostupné všem. Odstřihněme se konečně po 33 letech od Ruska!
  3. Budoucnost je ve vzdělávání. Proto potřebujeme reformu školství pro 21. století. Lepšího Česka dosáhneme jen lepším vzděláním našich dětí. To musí vést ke kritickému myšlení, adaptaci na současný svět, moderní mediální a občanské výchově, ale i důrazu na rozvoj vědeckých, technologických a jazykových dovedností. Udělejme z Česka pokrokovou zemi, a nikoliv montovnu Evropy.

3 kroky pro lepší Česko. Máme na ně 3 roky do příštích voleb. Vážení poslanci, vážené poslankyně, to je jeden krok za jeden rok. Dejte nám naději, že se zase 17. listopadu sejdeme a budeme o krok blíž k lepšímu Česku. My,níže podepsaní, vaši voliči a voličky:

 

Stáhnout petiční archy

Petice ke stažení

Petition in ENG

Kde se bude petice podepisovat?

Praha – Knihovna Václava Havla, Ostrovní 129/13

Praha – Standard Café, Karolíny Světlé 321/23

Praha – Divadlo Archa, Na Poříčí 1047/26

Praha – Kavárna Na Boršově, Náprstkova 10

Praha – Mlýnská kavárna, Všehrdova 449

Brno – Brněnský sedmnáctý, náměstí Svobody (17/11/2022)

Praha – Koncert pro budoucnost, Václavské náměstí (17/11/2022)

Praha – Korzo Národní, Národní třída (17/11/2022)

Praha – Svobodný listopad, Albertov (17/11/2022)

Praha – Divadlo Vila Štvanice, ostrov Štvanice 858

Praha – Klub FAMU, Smetanovo nábř. 2

Praha – U jednoho stolu, Náplavka, Hořejší nábř.

Praha – UMPRUM, nám. J. Palacha 80/3

Praha – Rock Café, Národní 116

Praha – Zasekávák, Jaselská 244/20

Nový Jičín – akce Svoboda není zadarmo, Náměstí Václava Havla (17/11)

Ostrava – Koncert svobody a demokracie, Chillout Bar (17/11)

Čáslav – Připomínka 17. listopadu 1939 a 1989, Pomník Obětem v mahenivě Ulici (17/11)

Žďár na Sázavou – Na Kafe s Václavem Havlem: O naději, Café u tety Hany (17/11)

Černilov – Knihovna Černilov

Valeč – Happening k mezinárodnímu dni boje za svobodu a demokracii ve Valči, Komunitní centrum Roháček Široká 35

Ostrava – Provoz, Kostelní 24

Jindřichův Hradec – Květinářství Vladimír Nosek, Jarošovská 67

Letovice – Kavárna KK, Masarykovo náměstí

Rožnov pod Radhoštěm – spolek Fujaré / Městská Knihovna

Příbram – Klub Pojistka, nám. T. G. Masaryka 3

Frýdlant nad Ostravicí – Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka 1260

Plzeň – DEPO2015, Presslova 14

Plzeň – Walter – Brunch Coffee Drinks, Smetanovy sady 314/12

Plzeň – Vegetarian bistro Satyr, Kardinála Berana 1069

další podniky se právě přihlašují