Jedeme s DVTV do Ostravy, Karlových Varů a Českých Budějovic


Česko si připomíná 30 let od sametové revoluce! Ve spolupráci s DVTV vyjíždíme do Ostravy, Karlových Varů a Českých Budějovic. Vrcholem pak bude vystoupení na pražském Albertově.

11. listopadu: Sametový speciál Ostrava

Už 11. listopadu se uvidíme v kině Vesmír, kde v 19:30 začne první ze série Sametových speciálů.

Nabitým programem vás provede Martin Veselovský. Pozvání přijali vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová, violoncellistka Terezie Kovalová i redaktor Aktuálně.cz David Klimeš.

Jak se od sametové revoluce proměnila česká justice? Vnímáme po letech totality silněji spravedlnost? A umíme se vypořádat se sociálními problémy? I na to se našich hostů budeme ptát.

Partnerem tohoto speciálu je Centrum PANT.

12. listopadu: Sametový speciál Karlovy Vary

12. listopadu se uvidíme v Lidovém domě Karlovy Vary, kde v 19 hodin začne druhý ze série Sametových speciálů.

Jak se šířila sametová revoluce na západě Čech? Umíme využít možnosti, které nám svoboda a demokracie nabízejí? A jak se daří město architektonicky posunout? I o tom budeme mluvit s našimi hosty.

V Lidovém domě se můžete těšit na Emmu Smetana, která přivítá zpěvačku Lenku Dusilovou, redaktora Respektu Tomáše Lindnera a městského architekta Petra Kroppa.

Partnerem tohoto speciálu je ŽIVOT & PROSPERITA, z. s.

13. listopadu: Sametový speciál České Budějovice

13. listopadu se uvidíme v Divadelním areálu Bouda na Mariánském náměstí, kde v 19 hodin začne třetí ze série Sametových speciálů.

Jakou roli sehráli umělci při listopadových událostech? Měly protesty na jihu Čech podobný průběh jako v Praze? A jak je Česká republika vnímána ve světě?

V Českých Budějovicích se na vás bude těšit Daniela Drtinová a pozvání DVTV přijali herečka Barbora Hrzánová, diplomat Petr Kolář, novinář Aktuálně.cz Martin Fendrych i tehdejší studentský vůdce Martin Ehrlich.

Partnerem tohoto speciálu je Jihočeské divadlo / Balet, Činohra, Malé divadlo, Opera.


Sametové speciály DVTV a Festivalu svobody nabízejí čtyři diskuze ve čtyřech různých městech. Odborníci, veřejnost i aktéři událostí roku 1989 budou komentovat polistopadový vývoj v naší společnosti. Celá série vyvrcholí 17. listopadu v Praze na Albertově.

A ptát se budete moci i vy! Přijďte, těšíme se na vás.

Realizaci diskuzí podpořila Nadace BLÍŽKSOBĚ