4 věci, které nás naučil Johnny Edukátor


Zapomeňte na všechny influencery, je tady Johnny Edukátor! V naší minisérii plné zvratů vám vysvětlí vše, co potřebujete vědět o Senátu, mediální gramotnosti, dezinformacích či finanční gramotnosti. A věřte, že s Johnnym to není žádná encyklopedická nuda. Otevřete si popcorn, jdeme na to!

1. Senát je pojistkou demokracie

Proč je důležitý Senát? Je to pojistka, aby se demokracie nemohla převrátit naruby. Chrání třeba ústavu, opravuje zákony nebo uzavírá a kontroluje mezinárodní smlouvy.

2. S trolly se nediskutuje

Cílem trolla je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě, nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi a odklonit se od tématu debaty. Obecně platí, že s trolly je celkem zbytečné se hádat.

3. Jak poznat fake news

Věříte všemu, co čtete na internetu? Pokud nechcete skočit na každou kachnu a nechat sebou manipulovat, pusťte si i třetí díl naší minisérie s Johnnym Edukátorem. Někdy si stačí jen ověřit zdroj i autora.

4. Není úrok jako úrok

Žijeme ve světě, ve kterém existuje reálné i zdánlivě nemožné, kde skutečnost na sebe bere podobu iluze. Dokážete odlišit pravdu od smyšlenky a nedostat se tak do dluhové pasti? Vyzkoušejte si to. Podívejte se na následující příběhy a dlužte nedlužte.