Koncert pro budoucnost – letos virtuálně


Tradiční vrchol oslav 17. listopadu, koncert pro budoucnost, proběhne letos kvůli koronavirovým opatřením netradičně online. Koncert bude probíhat od 16:30 do 21:30 a těšit se můžete na mnoho inspirativních řečníků doplněných o hudební vystoupení. Celým koncertem vás pak provede moderátorská dvojice Linda Bartošová a Jindřich Šídlo.

Promluví přední české i evropské osobnosti

Přímo z Václaváku až do vašich obrazovek vám přeneseme promluvy a zdravice českých i evropských osobností z různých oblastí veřejného života. Těšit se tak můžete například na videozdravici od bývalého prezidenta SRN Joachima Gaucka. Z Václavského náměstí pak promluví třeba ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, novinář, politolog a komentátor Jiří Pehe, hlavní epidemiolog z IKEM Petr Smejkal, spoluzakladatelka Nevypusť duši Marie Salomonová nebo romská aktivistka, novinářka a moderátorka Jarmila Balážová.

Hosté nebudou na Václavském náměstí nijak ozvučeni a nebudeme stavět ani velké pódium abychom nevybízeli kolemjdoucí ke srocování a porušování epidemiologických opatření. K oslavám se můžete připojit symbolickým zapálením svíčky, třeba v okně nebo na památném místě ve vašem městě. My za vás večer na Václaváku zapálíme svíčky jako symbol solidarity a sounáležitosti a také toho, že se zde příští rok zase všichni shledáme.

Bohatý hudební program a vzkazy republice

Přeneseme k vám vystoupení například The Plastic People of the Universe, Ondřeje Gregora Brzobohatého, Jiřího Schmitzera, Tomáše Kluse či Ewy Farne. Dále zahraje také Ivan Hlas Trio, Klára Vytisková a Albert Černý, Michal Horák, Megaphone a další.

Prostřednictvím živého vysílání budete také moci online posílat vzkazy republice, které budeme průběžně vysílat napříč celým programem. Protože v tom nejsme #SamiAleSpolu.