POZOR, OBČANÉ! Píšťalky rozezní Václavské náměstí


17. listopadu v 19:30 na Koncert pro budoucnost 2017​ na Václavském náměstí proběhne píšťalkový happening POZOR, OBČANÉ! 

Předchozí generace pro nás vybojovaly svobodu a demokracii. Demokratický systém v ČR zajišťuje svobodu, bezpečnost, prosperitu a možnosti, o jakých se našim předkům ani nezdálo. V poslední době se však stále častěji mluví o zásadních změnách ústavy a demokratického systému jako takového i o omezování naší mezinárodní spolupráce s rodinou evropských demokratických států.
Pojďme proto 17. listopadu v 19:30 společně zapískat na tisíce píšťalek, na okamžik zastavit hru, a dát jasně najevo, že toto není v zájmu občanů České republiky. My, občané totiž nejsme jen voliči, kteří jednou za čas odevzdají svůj hlas politikům, a pak sledují z hlediště jejich hry. Každý občan je také svého druhu rozhodčím dohlížejícím na dodržování pravidel hry. Nejhlasitěji budeme pískat, pokud kdokoli bude chtít tato pravidla hry měnit a překreslovat pomezní čáry demokratického systému.

📢 PROHLÁŠENÍ:
„POZOR, OBČANÉ! Mezi největší úspěchy našeho národa patří vybojování a vybudování svobodného demokratického státu a znovunavázání významných mezinárodních spojenectví s dalšími demokratickými zeměmi. Po 28 letech svobody se zde opět extrémisté a populisté toužící po moci snaží šířit strach a nenávist a hloubit příkopy mezi námi. Pojďme proto vyslat jasný vzkaz:
My, občané České republiky, neustoupíme ani krok tlakům na prosazování nesystémových zákonů, omezování nezávislosti soudní moci a médií či jakémukoliv porušování či omezování lidských práv a svobod! Dohlédneme na striktní dodržování Ústavy ČR a postavíme se jakémukoliv zneužívání moci. Nenecháme se rozdělit, ale spojíme se a bude-li to třeba, znovu zaplníme ulice a náměstí.“ následuje píšťalkový happening

Happening navazuje na loňský symbolický Občanský budíček.

www.koncertprobudoucnost.cz
#PozorObčané