Sametová revoluce v telefonu!


Zajímá Tě, co se u nás dělo před třiceti lety, ale nechceš číst dlouhé učebnicové články? Anebo o sametové revoluci v učebnicích ani nic nemáte? Využij prokrastinaci u telefonu a zjisti víc! Napiš našemu chatbotu na messenger. Jmenuje se Sametový reportér a bude si s tebou chatovat o nejrůznějších zajímavostech z revoluce. Přečti si něco o době, ve které vyrůstali tvoji rodiče. Zatímco oni si ještě volali z pevné linky u sousedů, ty máš všechno z první ruky z vlastního smartphonu. Stačí pár minut denně. Po cestě do školy, o přestávce, při hodině pod lavicí. A až se budete o revoluci učit, budeš vědět víc než učitel.

Najdi si na facebooku stránku Sametový reportér nebo na Díky, že můžem, kde najdeš další krátká vzdělávací videa o naší historii nebo také super fun fact stories na instagramu. Zjisti víc o tom, proč letos slavíme 30 let svobody, a přijď ji oslavit také. Na Festival svobody!

Co předcházelo pádu Berlínské zdi? Proč Čechoslováci kreslili a psali po stokorunách? A jak vypadala titulní strana Rudého práva pár dní před revolucí? 🤔Zajímá vás, co se dělo před 30 lety, ale nemáte čas na čtení dlouhých článků? 👀 Máme pro vás řešení! Náš Sametový reportér vás provede zásadními událostmi roku 1989 přímo ve vašem Messengeru 🎙 🤳 A když bude potřeba, na požádání vám chatbot rád dodá i kontext, nebo přihodí nějaký ten socialistický vtípek.Tak mu napište zprávu přes Messenger a sledujte pád železné opony ve smartphonu 👉 bit.ly/SametovyReporter

Zveřejnil(a) Díky, že můžem dne Pátek 11. října 2019