17. listopad & Festival svobody

Vzpomínkové setkání, filmové projekce, přednáška a diskuze

Oslavte s námi 30 let svobody!

Připravili jsme pro vás pódiové vystoupení v centru města s již tradičním vystoupením pamětníků a hostů (hyde park), zapálením pamětní svíčky a s hudbou.

V Muzeu se uskuteční přednáška Michaela Kocába s následnou besedou, panelová diskuze s pamětníky a třídenní program uzavře promítání filmů Příběhy bezpráví.

Program

13. 11. 2019
17:00 — 20:00
Michael Kocáb - přednáška | ...Michael Kocáb - přednáška | Muzeum Karlovy Vary
Michael Kocáb, jeden z předních aktérů listopadových událostí 1989, ale též pře... Michael Kocáb, jeden z předních aktérů listopadových událostí 1989, ale též předlistopadových a polistopadových, se bude v přednášce věnovat vývoji v Československu v pozdní normalizaci, listopadovým událostem před třiceti lety a polistopadovému vývoji v České republice. Po přednášce následuje beseda.
16. 11. 2019
15:00 — 17:00
Panelová diskuze s pamětníky...Panelová diskuze s pamětníky | Muzeum Karlovy Vary
Diskutujícími budou Jiří Kotek, jeden z hlavních aktérů Listopadu 1989 v Karlov... Diskutujícími budou Jiří Kotek, jeden z hlavních aktérů Listopadu 1989 v Karlových Varech a spoluzakladatel Občanského fóra, Petr Cais, archivář, historik a tehdejší studentský účastník událostí, Lev Havlíček, člen tehdejší nezávislé iniciativy Hnutí za občanskou svobodu a aktivní účastník událostí a Jindřich Čermák, politolog a vedoucí Eurocentra Karlovy Vary. Moderátorem diskuse bude historik muzea Jan Nedvěd.
17. 11. 2019
13:30 — 16:30
Promítání filmů z projektu P...Promítání filmů z projektu Příběhy bezpráví | Muzeum Karlovy Vary
Třídenní program uzavře promítání filmů Příběhy bezpráví z projektu společnosti... Třídenní program uzavře promítání filmů Příběhy bezpráví z projektu společnosti Člověk v tísni uskutečňovaném ve spolupráci s Českou televizí. Zájemci mohou zhlédnout snímky režiséra Karla Strachoty “1989: Z deníku Ivany A.” a „České děti” a snímek Radka Berana „Normalizační loutka”. Více k filmům na www.jsns.cz.
17:00 — 20:00
Zapálení svíčky, hyde park |...Zapálení svíčky, hyde park | T.G.Masaryka před hlavní poštou
Každoroční vzpomínkové setkání před budovou Hlavní pošty. Zapálení svíčky, prod... Každoroční vzpomínkové setkání před budovou Hlavní pošty. Zapálení svíčky, produkce slova.
18:00 — 22:00
Banáni 2019 DEMO | GALERIE S...Banáni 2019 DEMO | GALERIE SUPERMARKETwc
Zveme vás na představení letošních Banánů 2019, sametové posezení a křest knihy... Zveme vás na představení letošních Banánů 2019, sametové posezení a křest knihy u příležitosti oslav #30 let svobody. Nově vytvořená díla z letošního ročníku BANÁNI 2019 budou k vidění v podchodech u galerie.
Těšit se můžete i na křest knihy Bude to dobrý, která vznikla z plakátů, rozhovorů, vzpomínek a názorů mladých lidí na téma svoboda a demokracie.
19:30 — 21:00
Promítání filmu Olga | Kino ...Promítání filmu Olga | Kino Drahomíra
Nejbližší a nejspolehlivější parťák Václava Havla, kamarádka, která nezkazí žád... Nejbližší a nejspolehlivější parťák Václava Havla, kamarádka, která nezkazí žádnou legraci, naopak ji vymýšlí, štědrá hostitelka, vášnivá hráčka a houbařka, milovnice přírody, ostrá glosátorka, statečná a neúnavná disidentka, žena věcná, vždy s nohama na zemi a vždy svá. Celovečerní dokumentární film režiséra Miroslava Janka (Občan Havel, Čtyři dohody) není pouze popisným životopisem, ale osobním portrétem výjimečné osobnosti – první dámy Olgy Havlové. Osobitá žena, veřejnosti známá jako manželka Václava Havla a zakladatelka nadace Výbor dobré vůle, je zde
představena ze své civilní stránky.
Pro lepší orientaci v programu si stáhněte aplikaci Festivalu svobody:      
Nyní na Google PlayStáhnout v AppStore


plakát akce:

17. listopad & Festival svobody