Brněnský sedmnáctý

Brněnské oslavy 17. listopadu
I tento rok vás zveme do brněnských ulic a na náměstí Svobody, abychom společně oslavili výročí událostí 17. listopadu 1989. Přijďte si s námi připomenout sametovou revoluci a její význam.
 
Už sedmý ročník festivalu Brněnský sedmnáctý promění centrum moravské metropole ve velkou oslavu svobody a demokracie v den jejího svátku, a to 17. listopadu.

Je již tradicí, že hlavní stage na náměstí Svobody nabídne pestrý program v podobě koncertů cimbálové muziky, písničkáře Adama Kořána, ostravské kapely Nedivoč nebo Fredy & Krasty, ale hlavně významné řečníky, státní hymnu České i Slovenské republiky a pro tento den tak příznačnou Modlitbu pro Martu. 

To ale není vše, pro letošní rok vznikla novinka v podobě druhé stage, která rozezní Pohořelec díky vystoupením buskerů a diskusím ve stylu veřejného slyšení, v nichž zvláště studenti otevřou téma dnešní podoby svobody a demokracie. Ulice Kobližná propojující tato dvě festivalová epicentra nabídne návštěvníkům čtyři výstavy, které vznikly ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla či Ústavem pro studium totalitních režimů. 

Více informací o programu naleznete na www.brnensky17.cz nebo na Facebooku https://fb.me/e/2mbxWBCo7plakát akce:

Brněnský sedmnáctý