Devětaosmdesátej Revisited

Výstava o hudebních událostech v roce 1989

Srdečně vás zveme na výstavu o hudebních událostech v roce 1989, kdy se popkultura pojila s velkými dějinami: koncert pro Arménii, Joan Baez a Ivan Hoffman na Bratislavské lyře, Michael Kocáb na Děčínské kotvě, PunkEden, Koncert pro všechny slušný lidi a mnoho dalšího.

Výstava neopomíjí ‚velké události‘, klade ale stejný důraz na dobové maličkosti, bizarnosti a překvapivé souvislosti. Všichni si z toho roku pamatují generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše z jeho stand-up comedy v Červeném Hrádku. Výstava ho představí jako člověka, který provedl Čechy a Slováky do éry kompaktních disků. BigBoss československého socpopu dr. Janeček se zase ukáže jako průkopník česko-německého porozumění.

Protože rok 1989, to nebyl jen Koncert pro všechny slušný lidi, zpěváci na tribunách masových demonstrací a další chvíle, kdy se popkultura propojila s velkými dějinami. Byl to rok posledního Rockfestu, Show Tomáše Tracyho, Punkedenu, nejslavnější Dvorany Porty, Stevieho Wondera na Spartě a brněnského ‚podvodu za milión‘. Všechny ty důležité milníky, událostí dobového významu a více či méně bizarní marginálie roku 1989 najdou pamětníci i ti, co to nezažili, na výstavě v KC Kaštan.

Program

9. 10. 2019
18:30 — 20:00
Devětaosmdesátej RevisitedDevětaosmdesátej Revisited
Vernisáž výstavy o hudebních událostech v roce 1989 Vernisáž výstavy o hudebních událostech v roce 1989
10. 10. 2019
14:00 — 20:00
Devětaosmdesátej RevisitedDevětaosmdesátej Revisited
Pokračování výstavy Pokračování výstavy
Pro lepší orientaci v programu si stáhněte aplikaci Festivalu svobody:      
Nyní na Google PlayStáhnout v AppStore


plakát akce:

Devětaosmdesátej Revisited