Korzo Národní

Živé podcasty, debaty, koncerty, výstavy, divadlo a Havlův obývák

Časy se mění. To je motto letošních oslav Dne boje za svobodu a demokracii, které 17. listopadu již po desáté promění pražskou Národní třídu v korzo pulzující bohatým společenským a kulturním děním. Již tradiční akce spolku Díky, že můžem připomene památku bojovníků za svobodu minulého režimu i hodnoty demokracie v kontextu aktuálních společenských témat. Do oslav na ulici, v přilehlých divadlech i galeriích se zapojí řada významných osobností veřejného života, organizací a spolků. V 17:11 zazní Modlitba pro Martu, kterou doprovodí živě malovaný videomapping. Chystá se debata s názvem Velká krize médií  šéfredaktorů předních českých médií. Obývák Václava Havla tentokrát svůj prostor věnuje osobnosti Olgy Havlové a dalším ženským autorkám. Připraven je i pestrý program pro širokou veřejnost, který je již nyní dostupný na webu Korza Národní.

Program myslí nejen na dospělé, ale i na jejich děti. Rodiny budou moci společně zažít tramvaj s výtvarnými workshopy, pouliční divadlo nebo řadu zajímavých výstav. V provozní budově B Národního divadla připraví Dismanův rozhlasový dětský soubor Českého rozhlasu speciál podcastu Děti se ptají. Na Národní zakotví tradiční výtvarná tramvaj pod hlavičkou Skautského institutu. Bude možné zažít opravdový skautský tábor se stožárem, vlajkou a dalšími aktivitami. Lidé potkají i zmatené příslušníky Veřejné bezpečnosti jen na oko kontrolující návštěvníky. A nejen na děti čekají netradiční hodiny dějepisu, workshopy o dezinformacích nebo fragmenty ze sametového komiksu Trikolora.

Sedmnáctý listopad na Národní třídě začne už v 10:00 Sametovým brunchem na ulici, ke kterému zahraje orchestr ČVUT. Výtěžek z prodeje brunche, který se koná ve spolupráci s Antonínovým pekařstvím, poputuje na pomoc matkám samoživitelkám, které podporuje organizace Fandi mámám.

Od 17:45 na Národní třídě zazní na Pravda a Láska stage koncert zpěvačky Lenny, která symbolicky uzavře den oslav.

 plakát akce:

Korzo Národní